Spotkanie z Olafem Popkiewiczem

W dniu 11. września 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Olafem Popkiewiczem. Jest to wybitny archeolog, który specjalizuje się w archeologii zbrodni i pól bitewnych oraz archeologii podwodnej. Posiada uprawnienia nurkowe i saperskie. Jest biegłym z ramienia Instytutu Pamięci Narodowej. Dokonywał ekshumacji na zlecenie Rady Pamięci Walk i Męczeństwa, m.in. w Kobryniu i Bykowni. Jest autorem publikacji naukowych dotyczących archeologii pól bitewnych. Poza tym współprowadzi program telewizyjny „Poszukiwacze historii”.
W spotkaniu z tą niezwykle ciekawą postacią wzięli udział uczniowie II, III i IV klasy technikum. Pan Olaf Popkiewicz zaprezentował swoją pracę archeologa oraz współprowadzącego program „Poszukiwacze historii”. W sposób niezwykle barwny przedstawił wiele historii związanych przede wszystkim z dziejami II wojny światowej. Przekonywał również młodzież, że pasja może stać się sposobem na życie, także zawodowe. Spotkanie to na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.
W spotkaniu oprócz młodzieży uczestniczyła również Pani Dyrektor Grażyna Wilińska, nauczyciele oraz zaproszeni goście Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Włocławskiego Pani Jadwiga Fijałkowska, Burmistrz Chodcza Pan Jarosław Grabczyński, Wójt Gminy Boniewo Pan Marek Klimkiewicz oraz przedstawiciele Bractwa Miłośników Ziemi Chodeckiej Pan Jan Łukasiewicz i Krzysztof Małecki.

Dodaj komentarz