Podsumowanie wymiany młodzieży Poronin 2019

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym już projekcie wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus+! W dniach 4-13.07.2019 młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wymianie młodzieży w ramach projektu “One Europe One Future”, realizowanego w ramach programu Erasmus+. Głównymi celami projektu są: – promocja programu Erasmus+ wśród młodych ludzi – zaszczepienie w uczestnikach projektu idei obywatelstwa i społeczeństwa europejskiego- stworzenie przez uczestników profesjonalnego e-booka oraz edukacyjnej gry planszowej, promujących program Erasmus+ oraz skierowanych do młodych ludzi. W wymianie młodzieży, wzięło udział 36 uczestników z 4 krajów – Polski, Litwy, Chorwacji i Grecji. Zajęcia oraz warsztaty w trakcie wymiany przeprowadzone zostały zgodnie z zasadami edukacji nieformalnej – uczestnicy pracowali w małych międzynarodowych grupach, odbywały się różnego rodzaju dyskusje, debaty i wiele innych aktywnych form pracy. Młodzież w trakcie wymiany przygotowała film, e-booka i grę planszową, promujące wartości i korzyści płynące z uczestnictwa w programie i bycia aktywnym Obywatelem Europejskim. Aby zrealizować główne cele w trakcie wymiany odbyły się także warsztaty i zajęcia z tworzenia zarówno filmów promocyjnych jak i grafiki. E-book stworzony w trakcie wymiany przez młodzież przedstawia główne założenia programu Erasmus+ oraz kierunki działania Unii Europejskiej, natomiast gry planszowe sprawdzają wiedzę o Europie, Unii Europejskiej oraz programie Erasmus+ Wszystkie zdobyte przez uczestników kompetencje i umiejętności, zostały potwierdzone certyfikatem Fundacji organizującej projekt oraz certyfikatem Youthpass.

Dodaj komentarz