Narodowego Święta Niepodległości oraz 580 rocznicy nadania praw miejskich dla Chodcza

W dniu 11 listopada odbyły się w Chodczu obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz 580 rocznicy nadania praw miejskich dla Chodcza, w których jako przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli Pani dyrektor, nauczyciele i uczniowie. Nie zabrakło również pocztu sztandarowego ze sztandarem szkoły. Uroczystości rozpoczęły się capstrzykiem przed Urzędem Miasta i Gminy, a następie zgromadzeni udali się w uroczystym pochodzie do pomnika Tadeusza Kościuszki. Po przybyciu odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, nastąpiło złożenie kwiatów przez delegacje lokalnych instytucji, w tym przez Panią Dyrektor Grażynę Wilińską. Następnie przemówił burmistrz Chodcza Jarosław Grabczyński, przedstawiając zarys historii naszego miasteczka. Po czym odbyła się inscenizacja przekazania przez króla Władysława Warneńczyka klucza do bram miast burmistrzowi oraz odczytanie aktu lokacji Chodcza. W inscenizacji tej naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II Ta. Następnie panie Joanna Modrzejewska i Marlena Czyżewska zaśpiewały Hymn Chodcza. Po tej części obchodów zgromadzeni udali się do kościoła na mszę w intencji Ojczyzny.