Wycieczki

 Walentynkowy wyjazd do kina


Polagra 2020


Integracyjny wyjazd do kina


Wycieczka do Aten


Wycieczka do Delf


Wycieczka do Energylandii


Agro Show Bednary 2019


ŚLADAMI NIEPODLEGŁEJ…

14 września 2018 r. klasy pierwsze integrowały się ze społecznością szkolną podczas sponsorowanej przez ,,Reymonta” wycieczki nad morze. Uczniowie zwiedzili Gdynię, poznając historię miasta, którego rozwój ściśle wiąże się z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r. Złożyli hołd obrońcom Westerplatte, a następnie podziwiali zabytki Gdańska. Nie zabrakło spaceru po nadbałtyckiej plaży i wizyty w McDonaldzie. Wieczorem zmęczeni,lecz pełni wrażeń wszyscy wrócili szczęśliwie do Chodcza.

REYMONCIAKI NA SPEKTAKLU PROFILAKTYCZNYM

We włocławskim Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego odbył się dziś spektakl profilaktyczny „Pif! Paf! Jesteś trup!”, w którym uczestniczyła młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami. Po spektaklu odbyła się dodatkowo pogadanka z policjantami na temat zagrożeń i problemów, z jakimi borykają się nastolatkowie oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

Sztuka opowiadała o problemach nurtujących współczesną młodzież i wynikających z nich, często tragicznych, konsekwencji.
Porusza problemy z jakimi borykają się współcześni nastolatkowie. Inspiracją do jej powstania były dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się w 1999 roku w Stanach Zjednoczonych. Wówczas dwaj nastoletni uczniowie weszli na teren szkoły i strzelając z broni palnej zamordowali dwunastu rówieśników, jednego nauczyciela i ranili 24 osoby.

Bohaterem obejrzanego dziś spektaklu jest Josh – nastolatek, który w więziennej celi dokonuje rachunku sumienia za popełnione w szkole masowe morderstwo.

Sztuka dotyka tak ważnych spraw jak potrzeba akceptacji w środowisku rodzinnym, szkolnym i rówieśniczym. Pokazuje, że brak zrozumienia prowadzi do wyobcowania, ucieczki do wirtualnej rzeczywistości pełnej brutalnych filmów i gier. Konsekwencją takiego osamotnienia mogą być błędne, a nawet tragiczne, jak w przypadku Josha, decyzje.


WYCIECZKA SZCZECIN – ŚWINOUJŚCIE – MIĘDZYZDROJE 21-23. 09. 2017 r.

Dzięki sponsorowi – Firmie Apis – której pragniemy złożyć jeszcze raz serdeczne podziękowania – Reymonciaki mieli możliwość zwiedzenia :
* Latarni Morskiej w Świnoujściu – najwyższej na polskim wybrzeżu Bałtyku, jedna z najwyższych w Europie oraz najwyższa na świecie latarnia morska wykonana z cegły, położonej w dzielnicy Warszów miasta Świnoujście.
Z racji położenia Świnoujścia dojazd do centrum oraz części nadmorskiej od strony polskiej wymagał skorzystania z przeprawy promowej. W Świnoujściu obowiązują 2 przeprawy promowe. Dla mieszkańców jest to przeprawa Świnoujście Centrum, natomiast dla wszystkich przyjezdnych była to przeprawa promowa Świnoujście Karsibór, którą przeprawili się Reymonciaki.
** Fort Gerharda – nadmorską twierdzę na wyspie Wolin wybudowano w połowie XIX-go wieku i jest jednym z najlepiej zachowanych XIX-sto wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych. Żywym muzeum w Europie. Reymonciaki przenieśli się na chwilę w czasie i na własnej skórze poczuli smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu miało formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Reymonciaki zwiedzili fortecę pod opieką „podłego” i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach Fortu poznali jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdził czy uczniowie nadawaliby się do wojskowej służby!
*** Aleji Gwiazd w Międzyzdrojach, która wzorowana jest na tych najsłynniejszych – hollywoodzkiej oraz w Cannes. Nad Bałtykiem Reymonciaki obejrzeli nie tylko odciski dłoni polskich gwiazd tj. Beaty Tyszkiewicz, Zbigniewa Preisner, Krzysztofa Kieślowskiego, Janusza Olejniczaka, Bogusława Lindy, czy też Daniela Olbrychskiego ale i plaże w Międzyzdrojach.
****Wałów Chrobrego w Szczecinie- tarasu widokowego o długości ok. 500 metrów, z którego roztaczała się piękna, rozległa panorama na Odrę i port. Wały Chrobrego są prawdziwą chlubą i wizytówką miasta Szczecina.

Wyjazd do Uniejowa

W piątek Reymonciaki wybrały się wraz z opiekunami na wyjazd do Uniejowa.W programie naszego wyjazdu przewidziane mieliśmy atrakcje w postaci spływu kajakowego urokliwym nurtem rzeki Warty (14 km) oraz paintball .To dopiero była zabawa przebrani w mundury wraz z maskami oraz broń 300 kulek i profesjonalny tor z umocnieniami i 2,5 godzinna strzelanka super a na koniec wspólny grill przy ognisku.Serdeczne podziękowania dla Państwa Jadwigi i Andrzeja Fijałkowskich za pomoc w organizacji wyjazdu.

 

Wycieczka do Torunia – nagroda za frekwencję

W dniu 21 września 2016 roku klasa III Technikum pojechała na wycieczkę do Torunia. Wyjazd ten był nagrodą za najlepszą frekwencję klasy w I i II półroczu roku szkolnego 2015/2016. W ramach nagrody większa część kosztów wycieczki została sfinansowana przez Radę Rodziców.

Pierwszy, punktem wycieczki była wizyta na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Uczniowie zwiedzili miasteczko uniwersyteckie, Bibliotekę Główną i zapoznali się z ofertą UMK.

Następnie udali się do kina Cinema City, gdzie spędzili dwie godziny oglądając pasjonujący “Nerve”. Film dostarczył uczniom wiele emocji i rozrywki, ale skłonił również do pewnej refleksji na temat zagrożeń płynących z wirtualnej rzeczywistości oraz chęci zdobywania popularności za wszelką cenę.

Po wizycie w kinie trzecioklasiści udali się do Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej- Prufferowej, gdzie zwiedzili Park Etnograficzny (skansen) z kompletnie urządzonymi i wyposażonymi zagrodami i chałupami wiejskimi (z których najstarsza pochodzi z 1767 roku), zlokalizowane w samym centrum miasta. Prezentowana jest tam architektura ludowa z wielu regionów Polski (Kujaw, Ziemi Chełmińskiej, Ziemi Dobrzyńskiej, Kaszub, Borów Tucholskich, Kociewia).

Następnie obowiązkowym punktem wycieczki był spacer po toruńskim Starym Mieście, stanowiącym pomnik historii. Uczniowie mieli okazję podziwiać liczne zabytki, m.in. Ratusz Staromiejski, katedrę św. Janów, dom Kopernika, pomnik Mikołaja Kopernika, mury miejskie, Krzywą Wieżę.

Uczniowie klasy III od dwóch lat są bezkonkurencyjni w rankingu na najlepszą frekwencję. W obecnym roku szkolnym zamierzają ponownie zdobyć nagrodę. Czy któraś klasa podejmie wyzwanie? 🙂