Aktualności

   Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lubieńcu


Olimpiada Wiedzy Pożarniczej Choceń 2017

W dniu 11.04.2017 roku w Choceniu odbyły się eliminacje do 40 Powiatowej Olimpiady Wiedzy Pożarniczej.Szkołę naszą reprezentowali P.Pelewska, J.Rychlewska, Ł.Żakowiecki. Bardzo dobre 3 miejsce zdobyła P.Pelewska. Do wygrania i awansu finału wojewódzkiego zabrakło jej tylko 3 pkt. Gratulacje dla uczestników!

Dzień Kolorowej Skarpetki w naszej szkole

Dziś, dnia 21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wyrazili swoją solidarność z osobami chorującymi na zespół Downa, czyli trisomię.
Szczególnie bliska naszemu sercu jest malutka Zosia z Chodcza.
Jesteśmy z Tobą Zosiu i pozdrawiamy!

 

GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w Lubieniu Kujawskim

W sobotę, dnia 18.03.2017 r. w godz. 10.00- 12.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbyła się GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, której celem było zapoznanie uczniów klas III oraz rodziców z ofertą szkół ogólnokształcących, technicznych, zawodowych, z kryteriami rekrutacji do szkół na rok szkolny 2017/2018, oraz terminami Dni Otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych.
W giełdzie uczestniczyła nasza szkoła. Rozszerzenie naszej oferty o nowe profile oraz zapewniony dojazd z Lubienia do Chodcza wzbudziły zainteresowanie młodzieży.
Ogromną ciekawość wzbudziły jednak praktyki zagraniczne!!!
23 kwietnia 2017 uczniowie jadą na 3 tygodniowe praktyki do Grecji (kierunek rolniczy) oraz do Portugalii (kierunek gastronomiczny).

 

Wyjazd do opery NOVA w Bydgoszczy

W dniu 14 marca 2017 roku grupa uczniów Zespołu Szkół im. Wł. Reymonta w Chodczu udała się do opery Nova w Bydgoszczy celem obejrzenia baletu „Sen nocy letniej” do utworów Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Spektakl zauroczył nas wszystkich. Było przepięknie, kolorowo i muzycznie.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 14.02.2017r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Głównej Policji podinspektorem Tomaszem Kwiatkowskim. W trakcie spotkania uczniom została przedstawiona struktura i współpraca polskiej Policji z Interpolem. Ciekawy wykład poparty był prezentacją multimedialną oraz filmem pt. „Kobiety w Policji”. Warto też wspomnieć, że pinsp. Tomasz Kwiatkowski swoje korzenie ma w naszej gminie.

 

Stoły Wigilijne Kowal 2016

 

Stypendium Prezesa rady Ministrów dla Patrycji Pelewskiej

W miniony poniedziałek, tj. 28.11.2016 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół z byłego województwa włocławskiego. Z tej okazji gościnne mury LMK odwiedzili tak znamienici goście jak : Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz jego zastępcy Małgorzata Oborska i Maria Mazurkiewicz.

Bohaterami tej uroczystości byli młodzi ludzie osiągający wybitne osiągnięcia naukowe, naszą szkołę reprezentowała Patrycja Pelewska – zdobywczyni stypendium Prezesa Rady Ministrów.