Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

W dniu 30.11.2023r. uczniowie szkół rolniczych z województwa kujawsko–pomorskiego rywalizowali w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego OR Bydgoszcz.
II etap konkursu odbył się w Kujawsko–Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, Dominik Tracz i Mateusz Tracz, którzy najlepiej poradzili sobie w eliminacjach szkolnych. Konkurs składał się z części teoretycznej – testu wiedzy oraz praktycznej – polegającej na wskazaniu nieprawidłowości w udostępnionym sprzęcie rolniczym. Celem konkursu jest popularyzowanie znajomości przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, a także podniesienie poziomu wiedzy i stopnia wrażliwości młodzieży na zagrożenia wypadkowe występujące w rodzinnych gospodarstwach rolnych.
Pomimo starań nie udało się zakwalifikować do finału. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki. Opiekę i przygotowanie sprawował p. Jacek Trzaskalski.