WYCIECZKA SZCZECIN – ŚWINOUJŚCIE – MIĘDZYZDROJE 21-23. 09. 2017 r.

Dzięki sponsorowi – Firmie Apis – której pragniemy złożyć jeszcze raz serdeczne podziękowania – Reymonciaki mieli możliwość zwiedzenia :
* Latarni Morskiej w Świnoujściu – najwyższej na polskim wybrzeżu Bałtyku, jedna z najwyższych w Europie oraz najwyższa na świecie latarnia morska wykonana z cegły, położonej w dzielnicy Warszów miasta Świnoujście.
Z racji położenia Świnoujścia dojazd do centrum oraz części nadmorskiej od strony polskiej wymagał skorzystania z przeprawy promowej. W Świnoujściu obowiązują 2 przeprawy promowe. Dla mieszkańców jest to przeprawa Świnoujście Centrum, natomiast dla wszystkich przyjezdnych była to przeprawa promowa Świnoujście Karsibór, którą przeprawili się Reymonciaki.
** Fort Gerharda – nadmorską twierdzę na wyspie Wolin wybudowano w połowie XIX-go wieku i jest jednym z najlepiej zachowanych XIX-sto wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych. Żywym muzeum w Europie. Reymonciaki przenieśli się na chwilę w czasie i na własnej skórze poczuli smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu miało formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Reymonciaki zwiedzili fortecę pod opieką „podłego” i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach Fortu poznali jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdził czy uczniowie nadawaliby się do wojskowej służby!
*** Aleji Gwiazd w Międzyzdrojach, która wzorowana jest na tych najsłynniejszych – hollywoodzkiej oraz w Cannes. Nad Bałtykiem Reymonciaki obejrzeli nie tylko odciski dłoni polskich gwiazd tj. Beaty Tyszkiewicz, Zbigniewa Preisner, Krzysztofa Kieślowskiego, Janusza Olejniczaka, Bogusława Lindy, czy też Daniela Olbrychskiego ale i plaże w Międzyzdrojach.
****Wałów Chrobrego w Szczecinie- tarasu widokowego o długości ok. 500 metrów, z którego roztaczała się piękna, rozległa panorama na Odrę i port. Wały Chrobrego są prawdziwą chlubą i wizytówką miasta Szczecina.

Dodaj komentarz