Mikołajkowy Turniej Warcabowy

Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier planszowych i edukacyjna, która uczy cierpliwości, koncentracji, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza również elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz stosowania zasady „fair play”.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Mikołajkowym Turnieju Warcabowym, który został rozegrany na początku grudnia. Do turnieju zgłosiło się 30 uczniów z klas technikum i branżowych. Po dość długich zmaganiach, w czasie których rozegrano kilka emocjonujących etapów, wyłoniono najlepszych warcabistów naszej szkoły. Zagrali oni w finale i uzyskali następujące miejsca:
W kategorii dziewcząt:
🥇I miejsce – Zuzanna Braszkiewicz kl.I TB
🥈II miejsce – Anna Szymańska kl.II TA
🥉III miejsce – Joanna Czernielewska kl.II TA

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.