UROCZYSTE PRZEKAZANIE SZTANDARU SZKOŁY Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniu 8 listopada 2019 r. cała społeczność szkolna zebrała się w Dom Kultury, aby o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewać Hymny Państwowy włączając się tym w ogólnopolską akcję „#SzkołaDoHymnu”.
Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie klasy IV technikum przekazali sztandar swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas I. Serdecznie dziękujemy poprzedniemu i obecnemu składu pocztu sztandarowego za godne reprezentowanie imienia naszej szkoły.

Kolejnym punktem programu, była uroczysta akademia z okazji uczczenia 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Akademia miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.Powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodu.

Wszyscy uczniowie aktywnie zaangażowali się w szkolne obchody Święta Niepodległości, swoją postawą i zachowaniem ukazali piękno patriotyzmu, za co składamy im serdeczne podziękowania.