Spotkanie z policją

26 października 2022r. w naszej szkole została zorganizowana akcja profilaktyczna mająca na celu uświadomienie uczniom odpowiedzialności młodzieży w świetle obowiązujących przepisów prawa.
Uczniowie zostali poinformowani o skutkach prawnych stosowania substancji psychoaktywnych oraz hejtu w Internecie. W tym celu do szkoły zostali zaproszeni przedstawiciele policji sierż. szt. Ewelina Reszczyńska – KMP we Włocławku oraz as. szt. Dominik Marciniak – PP w Chodczu. Pogadanka dotyczyła problemu, z którym mogą się spotkać młodzi ludzie w środowisku szkolnym oraz pozaszkolnym. Uświadomienie uczniom zgubnego wpływu zażywania narkotyków i innych używek pozwala na zrozumienie jak poważne konsekwencje mogą spotkać młodych ludzi, którzy wejdą na tą trudną i wyboistą drogę. Dodatkowo został poruszony problem szeroko rozumianej nienawiści w Internecie, z którą młodzież niestety często się spotyka. Policjanci przekonywali uczniów, że hejt nie tylko niszczy psychikę ludzi i jest naganny moralnie ale również osoba, która sieje internetową nienawiść może ponieść surową karę wynikającą z przepisów prawa.
Również w tym dniu nasza młodzież wzięła udział w akcji 🍬„Częstuj się cukierkami, a nie narkotykami”.🍬

Pedagodzy wraz z samorządem częstowali cukierkami całą społeczność szkolną, zachęcając do słodkiego życia pozbawionego zgubnych uzależnień. Młodzież mogła dodatkowo zapoznać się z materiałem merytorycznym, który ozdobił szkolną gablotę.