SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE RECYTATORSKIM.

17 listopada w Zespole Szkół w Lubrańcu odbyła się XX edycja konkursu recytatorskiego poezji Franciszka Becińskiego. Konkurs od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i zachęca coraz to nowsze pokolenia do recytowania poezji wielkiego kujawskiego piewcy – Franciszka Becińskiego. Celem konkursu było m.in. promowanie Kujaw, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie żywego słowa wśród młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Daria Błaszczyk, Julia Szadkowska i Magdalena Olkiewicz, które od dawna interesują się sztuką poetycką i chętnie występują przed publicznością, by zaprezentować swoje wyjątkowe umiejętności recytatorskie. Komisja konkursowa biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu i kulturę słowa przyznała Julii Szadkowskiej drugie miejsce. Nasza uczennica zaprezentowała dwa utwory Franciszka Becińskiego: „Muzo, dzień się dopala” i „Coś we mnie wciąż śpiewa”i zachwyciła komisję swoją wrażliwością i natchnieniem poetyckim. Serdecznie gratulujemy Julce oraz pozostałym uczestniczkom i mamy nadzieję, że kultura poetycka będzie w dalszym ciągu kultywowana przez podopiecznych naszej szkoły, którym nieobce jest piękno sztuki recytatorskiej.